Przegrana tarnowskich koszykarek
access_time 2019-12-04 08:15:00
W meczu 10 kolejki II ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie drużynę KK UR Kraków.

Tarnowianki świetnie rozpoczęły to spotkanie. W pierwszej kwarcie wygrały ją pewnie 18:10. Drugą partię meczu zdominowały jednak doświadczone koszykarki gości, które wykorzystując słabszy moment tarnowianek, bardzo szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 5:19. Kolejne kwarty były bardziej wyrównane, ale również należały do koszykarek Uniwersytetu Rolniczego, które po dobrej grze wygrały 14:19 i 20:21. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 57:69.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 14 grudnia w Nowym Sączu. Ważne dla układu ligowej tabeli spotkanie tarnowianki rozegrają we własnej hali w przedświąteczny weekend z zajmującym aktualnie czwartą lokatę zespołem MTS Ikar Niepołomice.

MKS PM Tarnów – KK UR Kraków 57:69 (18:10, 5:19, 14:19, 20:21)

MKS PM Tarnów: Patrycja Rogalska 15 (2x3), Debora Sajdak 13 (2x3), Paulina Liszka 10, Magdalena Ruta 9, Kornelia Jaworska 5, Magdalena Maksymowicz 2, Węglarz Julia 2, Kinga Jaworska 1, Julia Świętochowska, Agata Mojek.