Wielki sukces Tarnovii. Nasze piłkarki w ćwierćfinale Pucharu Polski Kobiet!
access_time 2019-12-01 08:27:00
W 1/8 finału Pucharu Polski kobiet sezonu 2019/2020, biało-czerwone pokonały HydroTruck Radom 4:1 (0:0, 1:1).

W pierwszej połowie na boisku dominowały radomianki. Wypracowały sobie kilka sytuacji strzeleckich, z których jedna zakończyła się strzałem w poprzeczkę. Druga połowa należała już do gospodyń. Dwukrotnie trafiały w poprzeczkę i raz w słupek i ostatecznie w 71 minucie celnym strzałem popisała się Agnieszka Derus, uzyskując prowadzenie dla swojego zespołu 1:0. W jednej z ostatnich akcji meczu radomianki doprowadziły jednak do remisu 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dogrywce tarnowianki nie pozostawiły złudzeń gościom z Radomia. W 100 minucie bramkę zdobyła, rozgrywająca świetny mecz, Gabriela Gębica, osiem minut później Julia Szostak, a zwycięstwo tarnowianek celnym strzałem przypieczętowała w 115 minucie Katarzyna Białoszewska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Kibice byli świadkami jednego z największych sukcesów tarnowskiej piłki, jakim jest niewątpliwie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, jako jedynej drużyny pierwszoligowej i jedynej z Małopolski.

Tarnovia Tarnów – Hydrotruck Radom 4:1 (0:0, 1:1)

Tarnovia: Piątek, Piwowarczyk, Stańdo, Gębica, Drwal, Krawczyk, Trytek (Łucek), Skrzyniarz, Kapustka (Stańdo), Derus, Białoszewska