Czwarta kwarta zdecydowała o zwycięstwie gości
access_time 2019-11-25 08:12:00
W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet zawodniczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowały we własnej hali zespół Wisła Canpack Kraków.

Od pierwszych minut spotkanie było niezwykle wyrównane. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi, a wynik oscylował w okolicach remisu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:22, druga 18:17. W połowie spotkania na tablicy widniał remis 39:39.

Trzecią kwartę tarnowianki wygrały jednym punktem 18:17. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia część spotkania. W drużynie gospodyń rewelacyjnie spisywała się kapitan Paulina Liszka, która zdobyła aż 35 punktów dla swojego zespołu. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa. W końcówce meczu lepsze okazały się koszykarki z Krakowa, które pokonały w czwartej kwarcie gospodynie 22:26. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 78:84.

Kolejne spotkanie tarnowianki rozegrają 30 listopada w Rzeszowie z tamtejszym MLKS – MOS Rzeszów. Przed własną publicznością zaprezentują się 3 grudnia o godz. 18.00, zmierzą się z zespołem KK UR Kraków.

MKS PM Tarnów - Wisła CANPACK Kraków 78:84 (21:22, 18:17, 17:19, 22:26)

MKS PM: Paulina Liszka 35 (2x3), Patrycja Rogalska 14, Magdalena Maksymowicz 11 (1x3), Dobra Sajdak 8 (1x3), Julia Świętochowska 5 (1x3), Kornelia Jaworska 3 (1x3), Martyna Kolbusz 2, Julia Węglarz, Kinga Jaworska, Agata Mojek.