Szybcy i wściekli w wersji wojnickiej. Nielegalny wyścig udaremniony
access_time 2019-11-05 10:33:00
Wieczorem, w dzień Wszystkich Świętych, kilkuset mieszkańców Wojnicza i okolic, w rejonie cmentarza chciało zorganizować nielegalny wyścig. Zawody jednak udaremniła policja.

Przy murach cmentarza i obwodnicy Wojnicza stało zaparkowanych blisko 100 samochodów, a rajdy miało obserwować około 200 ludzi. Start przewidziano na starym, 300 - metrowym odcinku drogi krajowej numer 4 w Łukanowicach.Tak się jednak złożyło, że informacja o planowanym wyścigu szybko dotarła do dyżurnego policji. Zanim więc doszło do rajdowych popisów, na miejscu pojawiły się patrole tarnowskiej drogówki. "Rajdowcy" zajęli już pozycje na drodze dojazdowej, jednak na widok policjantów próbowali bezskutecznie zawrócić i zbiec. Podobnie zareagowali pozostali amatorzy adrenaliny, którzy zaczęli się rozchodzić do swoich pojazdów. Funkcjonariusze skontrolowali znajdujące się na miejscu samochody i wylegitymowali uczestników zbiegowiska. Na mecie wyścigu zastali też leżący w rowie samochód. Właściciel auta został przebadany za zawartość alkoholu i narkotyków. Był trzeźwy, jednak ze względu na szereg wykroczeń, które popełnił, został ukarany mandatem w wysokości 1 000 zł.