Po zaciętym meczu koszykarki Pałacu Młodzieży wygrywają
access_time 2019-10-29 03:14:00
Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosły występujące w drugiej lidze kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W spotkaniu rozegranym w swojej hali podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka pokonały 60-55 (15-20, 11-9, 17-12, 17-14) MLKS-MOS Rzeszów.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszły rzeszowianki. Po trafieniu Kingi Jaworskiej było wprawdzie 2-2, ale dwie minuty później notowano wynik 9-2 dla MLKS-MOS. W 5 min po czterech z rzędu punktach Pauliny Liszki i rzucie Debory Sajdak przewaga przyjezdnych zmalała do dwóch „oczek” (11-8). W kolejnych minutach pierwszej kwarty utrzymywało się nieznaczne prowadzenie koszykarek z Rzeszowa. Na minutę przed końcem tej części meczu wygrywały one 17-15, „trójka” Patrycji Machajskiej spowodowała jednak, że po dziesięciu minutach Pałac przegrywał 15-20.

W drugiej kwarcie pierwsze pięć punktów zdobyły rzeszowianki (15-25 w 13 min). W kolejnych pięciu minutach punktowały jednak tylko koszykarki MKS Pałac Młodzieży i w 18 min po rzutach wolnych Pauliny Liszki na tablicy pokazał się rezultat 22-25. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły oddały jeszcze po dwa celne rzuty i do przerwy przyjezdne prowadziły 29-26.

W 22 min rozmiary prowadzenia rzeszowianek wzrosły do dziewięciu „oczek” (37-28), a dwie minuty później drużyna z Rzeszowa prowadziła 39-30. Rzuty osobiste Agaty Mojek i Pauliny Liszki oraz dwie punktowe akcje Debory Sajdak, pozwoliły jednak podopiecznym trenera Krzysztofa Wawrzonka na zmniejszenie strat do trzech punktów (36-39 w 27 min). W odpowiedzi na trafienie rzeszowianek, za trzy punkty trafiła Magdalena Maksymowicz, a akcja Gabrieli Ramian doprowadziła w 29 min do remisu 41-41. W ostatniej minucie tej kwarty dwukrotnie z linii rzutów wolnych trafiła Magdalena Maksymowicz (pierwszy rzut dał tarnowiankom pierwsze w tym meczu prowadzenie) i po trzydziestu minutach było 43-41 dla MKS PM.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od kolejnych trzech punktów zdobytych z linii rzutów wolnych przez Magdalenę Maksymowicz. Chwilę później ta sama zawodniczka trafiła zza linii 6.75 m i w 31 min Pałac prowadził 49-41. W 33 min przewaga tarnowianek stopniała do pięciu „oczek” (51-46), ale dwa trafienia Debory Sajdak pozwoliły naszej drużynie na powiększenie dzielącego oba zespoły dystansu do dziewięciu punktów (55-46). Rywalki nie dały jednak za wygraną i na początku 39 min przegrywały tylko 53-55. Gdy rozpoczynała się ostatnia minuta meczu na tablicy widniał wynik 57-55 dla Pałacu, a wygraną tarnowianek przypieczętowały rzuty wolne Pauliny Liszki i Debory Sajdak.

MKS PM Tarnów - MLKS-MOS Rzeszów 60:55

MKS PM: Paulina Liszka 21, Debora Sajdak 14, Magdalena Maksymowicz 13 (2x3), Kinga Jaworska 6, Kornelia Jaworska 3, Gabriela Ramian 2, Agata Mojek 1, Julia Świętochowska 0.