Rozpoczyna się przebudowa centrum Zakliczyna
access_time 2019-10-11 04:59:00
Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace budowlane związane z pierwszym etapem rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku - jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne.

Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 procent dofinansowania z FDS).

- Już teraz przeszło 6,5 mln złotych zainwestowane zostanie w centrum Zakliczyna – mówił burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak. - Inwestycja realizowana będzie etapami. Wszystko tak zaprojektowaliśmy, aby Rynek podkreślał wyjątkowy charakter Zakliczyna, podobał się mieszkańcom i turystom, a także umacniał pozycję miasta jako centrum handlowego Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.

Podczas konferencji prasowej, na której podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu rewitalizacji centrum Zakliczyna, burmistrz Dawid Chrobak zaprezentował wizualizację wyglądu Rynku po planowanych zmianach. Chwalił też rządowy pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych.

- Do tej pory nie było tak kompleksowego programu, który wspierałby samorządy w realizacji inwestycji potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców – stwierdził.

- Wygląd Rynku ma duże znaczenia dla rozwoju miasta i całej gminy. Zmienia charakter całego otoczenia. Z prawdziwą przyjemnością wspieram działania władz samorządowych Zakliczyna, bo widzę, że jest tu pomysł, energia i naprawdę duża praca wkładana na rzecz społeczności lokalnej – mówił z kolei poseł Michał Wojtkiewicz.

 

Komentarze...