Uwaga kierowcy! Od czwartku ruch wahadłowy w Dąbrowie Tarnowskiej w związku z budową obwodnicy
access_time 2019-10-10 05:16:00
W związku z budową obwodnicy w Dąbrowie Tarnowskiej, od czwartku 10 października planowana jest zmiana organizacji ruchu. Jest ona związana z rozpoczęciem przebudowy istniejącego fragmentu drogi DK73, na odcinku od budowanego mostu na potoku Bagienica do stacji paliw. Do grudnia będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy.

Od godz. 12. w czwartek z ruchu wyłączony zostanie pas od Tarnowa do centrum Dąbrowy Tarnowskiej. Kierowców obowiązywał będzie ruch wahadłowy, w ciągu dnia sterowany ręcznie, a w godzinach od 18. do 6. poprzez sygnalizację świetlną. Sterujący ruchem będą obserwować sytuację i dostosowywać czas przejazdu do natężenie ruchu z każdej ze stron jazdy.

GDDKiA prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i stosowanie się do poleceń sterujących ruchem.

Po zmianie organizacji ruchu rozpocznie się usuwanie istniejącej konstrukcji nawierzchni, roboty kanalizacyjne i ziemne. Następnie wykonana będzie nowa konstrukcja drogi i chodnik. Po zakończeniu tych prac do ruchu zostanie dopuszczona przebudowana część drogi, a roboty rozpoczną się na drugim pasie.

Prace drogowe, w tym wykonanie nowej nawierzchni w rejonie budowanego mostu, potrwają do grudnia 2019 r.

Źródło: GDDKiA

Komentarze...