Policja zatrzymała sprawców zniszczenia banerów wyborczych przy ul. Tuchowskiej. Byli pod wpływem alkoholu
access_time 2019-10-08 09:34:00
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom podtarnowskiej miejscowości, którzy pod koniec września na ul. Tuchowskiej zniszczyli 30 banerów wyborczych. Niebawem staną przed sądem, gdzie wyjaśnią przyczyny swojego zachowania.

Po koniec września w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej ktoś zniszczył 30 banerów wyborczych. Sprawę na policję zgłosiły komitety wyborcze. Kilka dni później policjanci komendy miejskiej wytypowali sprawców wandalizmu. Okazało się nimi dwóch mieszkańców podtarnowskiej miejscowości, 21-latek i 24-latek, którzy nocą 25 września, przed godziną 2., wracając piechotą ulicą Tuchowską, zrywali po kolei wszystkie zawieszone tam banery wyborcze. Każdy baner zawieszony na ogrodzeniu lub wystawiony na specjalnej przyczepie został przedarty. Sprawców zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Wartość zniszczeń oszacowano na kwotę niemal 1 500 złotych.

Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Jak się okazało, byli pod wpływem alkoholu. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w komisariacie Policji Tarnów-Centrum.

Przypomnijmy, że niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez sąd i może wynieść nawet 5 tys. zł. Natomiast jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 zł, to mamy już do czynienia z przestępstwem, za które zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze...