Najlepsze jednostki OSP i strażacy nagrodzeni
access_time 2019-10-07 11:08:00
Strażacy z całego województwa uczestniczyli w Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w niedzielę w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Podczas uroczystości wręczono odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz nagrodzono służbę strażaków w czterech kategoriach – w konkursach na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej. Galę prowadzili wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z zarządu województwa.

- Ludzie o wielkich sercach, których pasją jest pomoc innym. Nierzadko ratują komuś dorobek, ale i życie. Podczas tej gali pierwszy raz w województwie małopolskim chcemy symbolicznie docenić i nagrodzić służbę strażaków w czterech kategoriach. Poznamy laureatów konkursów na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Małopolsce, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej - mówił Łukasz Smółka.

Najlepszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej została OSP z Kłaja. Druhowie w nagrodę otrzymali czek na 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce przypadło strażakom z Ptaszkowej, a trzecie druhom z Zatora. Najlepszą młodzieżową drużyną pożarniczą została wybrana OSP Gdów. W kategorii "najlepszy strażak ochotnik" zwyciężył Łukasz Giemza z Tuchowa, natomiast najlepszym strażakiem zawodowym został Marek Nowak z Wadowic

Podczas uroczystości wręczono dziewięć srebrnych i dwie złote odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski w uznaniu zasług za codzienną, ochotniczą służbę na rzecz bezpieczeństwa, gotowość niesienia pomocy oraz ratowanie życia i zdrowia mieszkańców regionu. Przyznał je specjalną uchwałą zarząd województwa małopolskiego.

Fot. UMWM

Komentarze...