Dwukrotnie złamał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia
access_time 2019-10-05 04:21:00
Bocheńscy policjanci w trakcie akcji „trzeźwość” zatrzymali do kontroli kierującego fiatem 30-latka. Mężczyzna wydmuchał 0,08 promila, czyli w świetle prawa był trzeźwy, niemniej jednak jak się okazało, już po raz drugi złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z bocheńskiej drogówki, w trakcie kontroli trzeźwości prowadzonej w miejscowości Gawłówek, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Za kierownicą samochodu siedział 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu wydmuchał 0,08 promila alkoholu, czyli w świetle obowiązujących przepisów był trzeźwy (stan po użyciu alkoholu zaczyna się od 0,2 promila alkoholu w organizmie). Sprawdzenie w bazie policyjnej nie było już jednak tak pomyślne dla 30-latka. Okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakaz wynikał z tego, że wcześniej dwukrotnie, w przeciągu jednego roku, kierując samochodem spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu. W tym drugim przypadku dodatkowo nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami, który sąd orzekł mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji za pierwszym razem.

Mężczyzna już wkrótce odpowie w sądzie za ponowne złamanie zakazu sądowego, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A