Zlikwidowano kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich
access_time 2019-10-03 15:55:00
Dzielnicowi z Bochni namierzyli kolejną nielegalną uprawę marihuany. 28 krzewów konopi indyjskich rosło wśród drzew i krzewów w Gierczycach. Kilka dni temu ci sami policjanci ujawnili podobną uprawę w Rzezawie, gdzie zabezpieczono 5 półtorametrowych krzewów.

W poniedziałek dzielnicowi z Bochni w ramach działań na rzecz przeciwdziałania przestępczości narkotykowej, w Gierczycach namierzyli nielegalną uprawę konopi indyjskich. 28 roślin o wysokości od 1 do 2,5 metra rosło na terenie zalesionym nieopodal zabudowań gospodarczych. Krzewy zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a w sprawie nielegalnej uprawy konopi zostało wszczęte postępowanie w bocheńskiej jednostce policji.

Z szacunkowych wyliczeń policjantów wynika że, z zabezpieczonych roślin można uzyskać ponad 600 gram suszu marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 20 tysięcy złotych.-  Intensywne działania bocheńskich policjantów w walce z nielegalną uprawą konopi indyjskich przynoszą wymierne efekty. Tylko od początku września, na terenie powiatu bocheńskiego policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać nawet 5 kg suszu marihuany. - mówi podinsp. Łukasz Ostręga, rzecznik bocheńskiej komendy.

Przestępstwo nielegalnej uprawy konopi indyjskich zagrożone jest kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Fot. KPP w Bochni

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A