Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-16
access_time 2019-09-22 20:33:00
W sobotę i niedzielę najlepsi młodzi lekkoatleci z całego kraju rywalizowali na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie o medale Mistrzostw Polski U – 16 w lekkiej atletyce.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 700 zawodników, reprezentujących ponad 230 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali o najwyższe trofea w 30 konkurencjach lekkoatletycznych. 

Żadnemu z reprezentantów naszego miasta nie udało się niestety wywalczyć miejsca na podium. W klasyfikacji medalowej wspólnie triumfowały: AML Słupsk, AZS UMCS Lublin, AZS-AWF Gorzów oraz KKL Rodło Kwidzyn, zdobywając po dwa złote medale.

Pod względem liczby medali bezkonkurencyjni okazali się natomiast przedstawiciele Stali Mielec, zdobywając sześć „krążków”: złoty, dwa srebrne i trzy brązowe. Czterokrotnie na podium stawali reprezentanci UKS Czapla Białe Błota, po trzy medale wywalczyli natomiast lekkoatleci: KKL Kielce, Skry Warszawa, SSMKS Parasol Wrocław i Wieliczanki Wieliczka.

W klasyfikacji medalowej województw triumfowało pomorskie – siedem złotych, dwa srebrne i brązowy, wyprzedzając lubuskie – cztery złote, srebrny i brązowy oraz mazowieckie – trzy złote, trzy srebrne i sześć brązowych.

Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Lekkiej Atletyki, bezpośrednim organizatorem - Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie, a operatorem Urząd Miasta Tarnowa. Honorowy patronat nad mistrzostwami sprawował prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Szczegółowe wyniki mistrzostw dostępne są tutaj.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A