Na Bernardyńskiej pojawi się mural z wizerunkiem XVII-wiecznego Tarnowa. Zobacz wizualizację
access_time 2019-09-11 15:49:00
Mural z widokiem Tarnowa z 1664 roku, pochodzący z drzewa genealogicznego rodu Tarnowskich ozdobi szczytową ścianę kamienicy numer 16 przy ulicy Bernardyńskiej. Malowidło będzie miało 9 metrów wysokości i blisko 8 szerokości.

Ściana kamienicy sąsiaduje ze skwerkiem, który zostanie na nowo zagospodarowany. Jak już informowaliśmy, powstają na nim dwie fontanny, schody i place z naturalnego kamienia. Skwer zostanie oświetlony i obsadzony roślinami. Znajdzie się też miejsce dla makiety tarnowskiej starówki, opisanej po polsku, angielsku i w języku Brailla. Wykonawca inwestycji prowadzi właśnie na skwerku prace ziemne.

Przed malowaniem muralu ściana, która będzie jego podłożem, zostanie specjalnie przygotowana poprzez usunięcie ubytków, wyrównanie powierzchni i odtworzenie warstwy tynku. Mural będzie wykonany farbami akrylowymi, odpornymi na warunki atmosferyczne, a po namalowaniu zostanie dodatkowo zaimpregnowany. Malowidło zostanie też podświetlone naświetlaczem LED.

Prace na skwerze przy ulicy Bernardyńskiej mają zakończyć się późną jesienią. Ich koszt wynosi około 1,9 miliona złotych. Część pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych.

Komentarze...