Przeboje The Beatles zabrzmią w Amfiteatrze Letnim
access_time 2019-09-12 03:24:00
Nie lada gratka dla fanów Beatlesów. W niedzielę, 15 września w amfiteatrze zagra grupa The Backwards, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość ekipy z Liverpoolu.

The Backwards to czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt ("Sgt. Pepper", "Abbey Road", "Let It Be"), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie, wystąpią w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika w niedzielę 15 września o 19. Wstęp wolny.

Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

To nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu.

Komentarze...