W Parku Westerplatte powstanie siłownia plenerowa
access_time 2019-09-10 16:44:00
Siłownia plenerowa, stoły do gry w szachy oraz nowe drzewa – tak w skrócie będzie wyglądał kolejny etap rozbudowy Parku Westerplatte. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na tę inwestycję. Prace mają zostać ukończone jeszcze tej jesieni.

Park Westerplatte wzbogaci się o infrastrukturę rekreacyjno-sportową, która powstanie w pobliżu osiedlowej biblioteki i wybiegu dla psów, a dokładnie na końcu alejki prowadzącej do wieży ciśnień. W parku zostanie zamontowana siłownia plenerowa. Mieszkańcy będą mogli poćwiczyć na takich sprzętach jak: wioślarz, twister, jeździec, steper, koła tai-chi, masażer. Obok siłowni znajdą się również dwa betonowe stoliki do gry w szachy, jeden z nich będzie dostosowany dla osób z niepełną sprawnością. Obok siłowni plenerowej pojawią się także ławki i stojak rowerowy.

Inwestycja obejmuje wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, nawierzchni żwirowej oraz trawiastej. Wykonawca musi w pierwszej kolejności oczyścić teren z samosiewów, gruzów i śmieci. Zanim zostaną zamontowane sprzęty do ćwiczeń, teren placu pod siłownię plenerową zostanie wyrównany. Ostatni etap prac to roboty ogrodnicze. Na tym terenie zostaną nasadzone drzewa i krzewy, m.in. graby i tawuły japońskie.

Koszt zadania to ponad 110 tys. złotych.

Komentarze...