ZPS pomoże założyć internetowe konto pacjenta
access_time 2019-09-11 04:06:00
Jeśli nie masz jeszcze Internetowego Konta Pacjenta, warto przyjść do Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Między 17 a 19 września będzie tam dyżurował pracownik NFZ, który pomoże wszystkim zainteresowanym założyć elektroniczne konto.

Dlaczego warto założyć Internetowe Konto Pacjenta? Jest potrzebne m.in. do realizacji e-recept. Od przyszłego roku lekarze nie będą mieli możliwości wystawiania recept w sposób inny niż elektroniczny. Oznacza to, że każdy będzie musiał posiadać takie konto. Ponadto Internetowe Konto Pacjenta będzie także konieczne do wystawiania elektronicznych skierowań. Z kolei od 2021 roku na elektronicznym koncie będzie dostępna dokumentacja medyczna pacjenta.

– Internetowe Konto Pacjenta może założyć sobie każdy indywidualnie przez Internet, na przykład przez swój bank czy sieć komórkową, ale słyszę od naszych pacjentów – zwłaszcza tych starszych - że jest z tym problem. Dlatego postanowiliśmy, że ułatwimy pacjentom to zadanie. Każdy może przyjść i skorzystać z pomocy fachowca – wyjaśnia Jarosław Kolendo, prezes ZPS.

Pracownik NFZ dyżurować będzie w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie od 17 do 19 września od godz. 10 do 14. Wystarczy zgłosić się do gabinetu  nr 03 na parterze z dokumentem tożsamości.

Komentarze...