Sala widowiskowa Centrum Sztuki Mościce z nagrodą Modernizacja Roku 2018
access_time 2019-09-06 23:34:00
W czwartek, 5 września w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w". Za najlepszą modernizację obiektu kulturalnego w Polsce w 2018 roku uznano przebudowę sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce.

"Modernizacja Roku & Budowa XXI w" to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w kraju. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. Ocenie poddano 510 inwestycji z całego kraju.

Jury zwróciło uwagę na najnowsze technologie zastosowane w przebudowanej sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce oraz jej nowy wygląd. W sali zmieniony został układ foteli, dający większe bezpieczeństwo i wygodę komunikacyjną. Fotele mają też specjalne właściwości akustyczne, które wspomogą nowy system nagłośnienia. Również dźwięk nowej sali zmienił się radykalnie. Nowe, wielofunkcyjne i wieloelementowe okładziny ścian, brak sufitu, drewniana podłoga i system głośników pozwalają precyzyjniej kierować dźwięk, ze wszystkimi jego niuansami, tak by widz odnosił wrażenie dźwięku wokół siebie. Wyjątkowa jest akustyka kina. Rozbudowany system głośników w systemie Dolby Atmos daje naturalistyczne, przestrzenne efekty dźwiękowe, sprawiające poczucie uczestniczenia w filmie. W kinie poza dźwiękiem zmienił się również obraz. Pojawił się najnowszy laserowy projektor kinowy i dostosowany do niego ekran.

Nagrodę w konkursie za modernizację sali widowiskowej odebrała dyrektor Centrum Sztuki Mościce Agnieszka Kawa oraz przedstawiciele firmy Moris Polska.

Fot. Archiwum CSM

Komentarze...