Dobiegają końca prace przy parkinu Pałacu Młodzieży
access_time 2019-09-05 15:44:00
30 miejsc postojowych pomieści parking, wybudowany przy Pałacu Młodzieży. Będzie można z niego korzystać po zakończeniu odbiorów technicznych i drobnych poprawek, które powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu. - Chcemy ułatwić życie rodzicom, którzy przywożą dzieci na zajęcia, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby korzystali z niego także przyjeżdżający do Parku Strzeleckiego - podkreśla Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Parking powstał od strony ulicy Słowackiego, na wysokości bramy, prowadzącej do parku. Można nie tylko zostawić na nim samochód na pewien czas, ale też wygodnie i bezpiecznie wysadzić dziecko i odjechać. Służy temu droga, poprowadzona dookoła obiektu. Powstała również brama i ogrodzenie, przy którym w przyszłości wytyczona zostanie droga pożarowa, ale teren będzie otwarty od strony ulicy Słowackiego. Nowy parking sąsiaduje z pobliskim skateparkiem, również należącym do Pałacu Młodzieży, od którego oddziela go strefa zieleni.

Dobiegająca właśnie końca inwestycja oprócz budowy parkingu i ogrodzenia obejmowała także mniej spektakularne, ale równie ważne zadanie, czyli wybudowanie odwodnienia. Dzięki niemu w razie nagłych opadów teren, niegdyś podmokły, będzie bezpieczny. Pomoże w tym specjalnie wykonany system rur o powiększonej średnicy, które zgromadzą nadmiar wody i umożliwią jej odprowadzenie.

Prace kosztowały ponad 320 tysięcy złotych. To pierwszy z trzech etapów inwestycji wokół Pałacu Młodzieży. Kolejne, na razie w fazie koncepcji, przewidują między innymi przebudowę dawnego toru modelarskiego, służącego do wyścigów zdalnie sterowanych modeli samochodów na boisko wielofunkcyjne.

Komentarze...