Motorowerzysta był tak pijany, że kilkakrotnie przewracał się na drodze
access_time 2019-08-23 04:34:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 29-latka, który jechał motorowerem. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania, ale był tak pijany, że podczas ucieczki przewrócił się na jezdnię.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w samo południe na jednym z parkingów w Woli Rzędzińskiej. Jeden z pracowników pracujących na zwyżce zauważył, że jadący główną drogą w kierunku Pogórskiej Woli motorowerzysta nagle się przewrócił. Powiadomił o tym będących akurat w pobliżu policjantów, informując jednocześnie, że tor jazdy i zachowanie mężczyzny wskazuje, że może on być pod wpływem alkoholu. Na widok nadjeżdżającego radiowozu, motorowerzysta w pośpiechu wsiadł na swój pojazd i odjechał w boczną drogę, nie reagując na sygnały i polecenia zatrzymania wydawane przez mundurowych.

Daleko jednak nie pojechał, bo kilkaset metrów dalej na jednym z zakrętów ponownie stracił panowanie nad swoim pojazdem i po raz kolejny się przewrócił. Policjanci zatrzymali uciekającego kierowcę. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a sugestie zgłaszającego były jak najbardziej słuszne. Zatrzymany w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Porysowany skuter to najmniejszy kłopot kierowcy. Wszczęte wobec niego postępowanie w kierunku naruszenia art. 178a kk oraz 178b kk, dodatkowo skutkować będzie zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, grzywną oraz możliwością kary pozbawienia wolności do lat 5. O jej wysokości jednak zdecyduje tarnowski sąd.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A