Od września nowe ceny biletów
access_time 2019-08-27 05:55:00
Przypominamy o zmianie cen biletów jednorazowych od września. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z uchwałą Rady Miejskiej, podjętą podczas lipcowej sesji.

Nowe przepisy taryfowe uwzględniają zmianę w rodzajach biletów jak również nowe stawki. Zlikwidowany zostaje istniejący obecnie podział na strefy komunikacyjne, a także wprowadzony będzie jeden rodzaj biletów ulgowych zamiast dwóch.

Uchwała wprowadza również zmiany w wykazie osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów. Z komunikacji miejskiej za darmo będą mogli korzystać: dzieci powyżej czterech lat oraz uczniowie tarnowskich szkół podstawowych. Z kolei przejazdy ulgowe wprowadzono dla osób niepełnosprawnych, a dokładnie „posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu”. Osoby te muszą posiadać Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium, czyli być zameldowane w Tarnowie.

Nowa uchwała przewiduje, że w kiosku, kasach Zarządu Dróg i Komunikacji oraz przez aplikacje mobilne będzie można zakupić trzy rodzaje biletów czasowych: jednorazowe (będące jednocześnie biletami czasowymi 30-minutowymi), 60-minutowe oraz karnety pięcioprzejazdowe. Pierwszy typ biletu można wykorzystywać jako typowy bilet czasowy 30-minutowy, ważny na różnych liniach przez pół godziny od momentu skasowania. Ten rodzaj biletu można także wykorzystywać w przejazdach trwających dłużej niż 30 minut, ale wtedy bilet ten jest ważny tylko w tym autobusie i w tym kursie, w którym został skasowany.

Co jednak w przypadku, gdy posiadamy niewykorzystane bilety oraz karnety? Jak informuje ZDiK, bilety o nominałach, które będą nieaktualne od 1 września, będzie można wykorzystywać na zasadzie łączenia nominałów. Najistotniejszym elementem będzie łączna wartość skasowanych biletów odpowiadająca nowym stawkom taryfowym. Bilety „łączone” należy kasować bezpośrednio po sobie. W przypadku braku możliwości połączenia posiadanych starych nominałów biletów, w kasach ZDiK można zakupić specjalne bilety, tzw. dopłaty o nominałach: 30 gr, 40 gr, 60 gr i 80 gr,  które umożliwią osiągnięcie wymaganego nowego nominału biletu, według obowiązującego cennika.

- Bilety te będą dostępne tak długo, dopóki będzie na nie zapotrzebowanie. Można je nabyć wyłącznie w kasach Zarządu Dróg i Komunikacji – wyjaśnia Wiesław Kozioł ze ZDiK-u. Kasy zlokalizowane są przy ul. Krakowskiej 42 oraz przy ul. Brama Pilzneńska 3.

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów można znaleźć tutaj

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A