Nowy czworonożny funkcjonariusz w dąbrowskiej policji
access_time 2019-08-21 11:32:00
Szeregi dąbrowskiej policji zasilił nowy pies służbowy. Ares to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie sześć miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż. szt. Szczepanem Głodzikiem przechodzili specjalistyczne szkolenie. Głównym zadaniem Aresa będzie tropienie, szukanie zaginionych osób oraz oddziaływanie prewencyjne. Jest to już drugi pies pełniący służbę na terenie powiatu dąbrowskiego.

Ares od kilku dni pełni służbę w dąbrowskiej jednostce. Jego głównym zadaniem jest tropienie śladów ludzkich, utrzymanie bądź przywrócenie naruszonego porządku publicznego oraz zatrzymywanie osób.

Przewodnikiem psa jest sierż. szt. Szczepan Głodzik. Policjant wraz ze swoim psem przez ostatnie sześć miesięcy przechodzili specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów szkolili umiejętności z posłuszeństwa, obrony, pokonywania przeszkód, tropienia śladów, pościgów, ale także - aby stworzyć zgrany duet - uczyli się współpracy i wzajemnego zaufania.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A