Tarnowscy Pogromcy SMOgA tym razem na Wałowej
access_time 2019-08-21 03:04:00
Sadzenie mini-ogródków, tworzenie retro ozdób, warsztaty koralowe, bezpłatne badania dla dorosłych, a także garść informacji dotyczących ekologii – tak zapowiada się IV edycja pikniku Tarnowscy Pogromcy SMOga. Imprezę zaplanowano 22 i 29 sierpnia w godz. 11-18 na ul. Wałowej przy Sali Lustrzanej oraz w Zaułku Łokietka.

W tym roku piknik odbędzie się na tarnowskiej starówce. Jak tłumaczą organizatorzy z MPEC, miejsce to wybrano nieprzypadkowo, gdyż to właśnie tutaj występuje wysoki poziom niskiej emisji w okresie jesienno–zimowym. Towarzyszące wydarzeniu aktywności edukacyjne mają na celu zachęcanie mieszkańców do wymiany pieców węglowych na przyjazne dla zdrowia źródła ciepła, w tym ciepło systemowe.

Podczas imprezy będzie można wykonać m.in. bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia oraz masaże fizjoterapeutów. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zrobić mini – ogródki, stworzyć tarninowe korale oraz ozdoby z włóczek pozyskanych z retro sweterków, układać mega puzzle i dmuchać giga bańki. Podczas pikniku będzie można także oznaczyć swój rower. Znakowanie rowerów przez strażników miejskich zaplanowano w godz. od 11 do 12:30 oraz od 15 do 16:30. Podczas wydarzenia będą prowadzone konsultacje udzielane przez przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska magistratu. Urzędnicy podpowiedzą m.in., z jakich  programów można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca węglowego na inne, niskoemisyjne źródło ciepła.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, a partnerem Urząd Miasta Tarnowa.

Fot. Archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A