Rozstrzygnięto przetarg na budowę łącznika autostradowego A4 z Mościcami
access_time 2019-08-13 09:44:00
Ponad 140 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej drogi z mostem łączącej autostradę A4 z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Wybrana została oferta firmy METROSTAV Polska S.A.

Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc, przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach trwają od kilku lat. Teraz ten kluczowy dla regionu tarnowskiego projekt wkracza w kolejną fazę. Jeszcze w ubiegłym roku wydawało się, że sprawa budowy łącznika utknie w martwym punkcie, bo w budżecie Małopolski nie zagwarantowano wystarczających środków na to przedsięwzięcie i przetarg został unieważniony. W marcu została jednak podpisana umowa między czterema samorządami odnośnie wspólnego udziału w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Po dokonaniu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym, została wyłoniona oferta złożona przez firmę METROSTAV Polska S.A., której cena wynosi ponad 140 milionów złotych. Taniej, bo za 137 milionów, łącznik chciała wybudować firma Intercor, ale nie spełniła wymogów formalnych. Jej oferta została odrzucona z powodu błędu proceduralnego. Wykonawca zabezpieczył swoją ofertę w przetargu wadium w formie gwarancji bankowej, ale miała ona zbyt krótki okres ważności.

- Cieszę się, że ta długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców inwestycja już niebawem stanie się rzeczywistością. Budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Komentarze...