W ramach „Strefy rekreacji Terlikówka” powstanie tylko plac zabaw
access_time 2019-08-08 15:44:00
Jeszcze w tym roku na Terlikówce ma powstać plac zabaw. Inwestycja jest częścią jednego ze zwycięskich projektów, który wybrano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Budowa „Strefy rekreacji Terlikówka” ma kosztować 390 tys. złotych i zakończyć się w drugiej połowie października.

Plac zabaw będzie posiadał nawierzchnię syntetyczną, bezpieczną dla bawiących się tam dzieci. Sam koszt urządzeń, które zostaną tam zamontowane, to niemal 145 tys. złotych. Dzieci będą mogły korzystać ze zjazdu linowego, bujaka, pająka linowego, czyli miejsca, gdzie będzie można się wspinać, huśtawki, piaskownicy wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym dla najmłodszych użytkowników. To ostatnie będzie przeznaczone dla małych dzieci, nawet rocznych. Kolejne urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone jest dla nieco starszych dzieci. Oprócz zjeżdżalni znajdzie się tam mini ścianka do wspinaczki i różne rodzaje drabinek. Pojawią się tam również ławki oraz zostaną zasadzone drzewa i krzewy. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych dzieci plac zabaw zostanie ogrodzony.

Realizację projektu planowano pierwotnie w ubiegłym roku, ale bliskość potoku Strusinka spowodowała konieczność uzyskania decyzji Wód Polskich, by móc realizować inwestycję. Dodatkowo budowę strefy skomplikowała energetyczna infrastruktura podziemna, która wymagała zmian w projekcie, dlatego też przetarg na budowę został ogłoszony w tym roku. Projekt zakładał także budowę boiska wielofunkcyjnego, jednak jak informuje magistrat, koszt znacznie przekroczył środki przeznaczone z budżetu obywatelskiego na ten cel.

Komentarze...