Tarnowskie pogotowie będzie miało nową karetkę. Trafi do Wojnicza
access_time 2019-08-08 06:17:00
Podczas konferencji prasowej w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, wiceminister Józefa Szczurek - Żelazko, poinformowała że tarnowskie pogotowie ratunkowe otrzyma dofinasowanie z budżetu państwa w wysokości 400 tys. zł na zakup nowego ambulansu.

- Średnio przeznaczamy na zakup nowych ambulansów właśnie kwotę 400 tys. zł. - mówiła Józefa Szczurek-Żelazko. - Część samorządów bądź dysponentów środków dokłada do tej puli własne środki, inwestując w zakup nowego wyposażenia.

Dyrektor PSPR w Tarnowie, Kazimiera Kunecka już teraz zapowiada, że nowa karetka, zakupiona z tych środków, trafi tam, gdzie obecnie ambulans jest najbardziej wysłużony. - Będzie to prawdopodobnie filia w Wojniczu - zapowiada Dyrektor PSPR.

Tabor tarnowskiego pogotowia liczy obecnie 21 karetek, z których 14 jest już wysłużonych. - Nowa karetka dla tarnowskiego pogotowia zostanie oczywiście zakupiona w ramach procedury przetargowej - tłumaczy starosta tarnowski, Roman Łucarz.

Komentarze...