Trwa rozbudowa przedszkola przy ul. Promiennej
access_time 2019-08-08 05:46:00
Trwają prace inwestycyjne w Przedszkolu Publicznym nr 31. Dzięki rozbudowie placówka przy ul. Promiennej zyska dwie dodatkowe sale. Prace mają zostać ukończone do lipca 2020 roku. Koszt inwestycji to przeszło milion złotych.

Prace polegają na dobudowaniu od strony południowej dwóch sal z zapleczami, połączonych przewiązką z istniejącym już budynkiem. Od strony wschodniej powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. W nowo dobudowanej części mają się znaleźć: sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z zapleczem do tej sali, toaleta, szatnia, węzeł sanitarny i sala dydaktyczna. - Przedszkole nie posiada obecnie osobnej sali, w której można by prowadzić zajęcia ruchowe dla dzieci. Odbywają się one w poszczególnych salach dydaktycznych, co ze względu na liczebność dzieci jest poważnym utrudnieniem - wyjaśnia Kinga Witek, dyrektorka placówki przy ul. Promiennej.

Obok nowo dobudowanego budynku na terenie przedszkola zostaną wykonane w ramach inwestycji chodniki i tarasy z kostki brukowej. Planowane są również nasadzenia roślin, zostanie przeprowadzona przebudowa oświetlenia terenu.

Jak informują pracownicy Wydziału Infrastruktury Miejskiej, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W ubiegłym tygodniu położono fundamenty.

Komentarze...