Rolnik z Pogórza Ciężkowickiego wykopał 40-kilogramowy pocisk artyleryjski
access_time 2019-08-07 10:26:00
Podczas orania pola, mieszkaniec Pogórza Ciężkowickiego wykopał 40-kilogramowy niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego kalibru 150 mm, pochodzący z czasów I wojny światowej.

Rolnik powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji, który skierował na miejsce grupę minersko-pirotechniczną. Policjanci tej grupy potwierdzili, że pocisk był niebezpieczny i miał dużą siłę rażenia. Jednak z uwagi na to, że został odkopany z dala od zabudowań mieszkalnych, nie było konieczności ewakuacji. Miejsce zostało oznaczone, a następnie powiadomiono patrol saperski z Rzeszowa. Wojskowi saperzy zabrali pocisk i przetransportowali go na poligon, gdzie został zneutralizowany.

W związku z tym, że na terenie regionu tarnowskiego coraz częściej odnajdywane są różnego rodzaju i kalibru pociski, tarnowscy policjanci apelują o ostrożność. - Nigdy samodzielnie nie próbujmy przenosić tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego policji, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...