Zrobili pierwszy krok w kartingu. Sukces wakacyjnej akcji
access_time 2019-08-07 04:44:00
Ponad 3500 uczestników wzięło udział w pierwszej serii wakacyjnych zajęć sportowych i edukacyjno-szkoleniowych w ramach projektu „Pierwszy krok w kartingu - Śladami Roberta Kubicy”. Głównym celem kampanii jest integracja dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych z różnych grup społecznych oraz promocja sportu kartingowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zajęcia odbywają się na obiekcie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów i łączą tematykę bezpieczeństwa z zabawą i gokartową rywalizacją. - Sport kartingowy jest doskonałą szkołą motoryzacji. Jest to sport bezpieczny, bardzo emocjonujący, a jednocześnie kształcący i wychowujący. Młodzież zapoznaje się ze sposobem właściwego kierowania pojazdem mechanicznym, a także budową, mocą i elastycznością silników spalinowych – wyjaśnia Rafał Kiwior, przewodniczący komisji kartingowej. - Sport kartingowy odgrywa olbrzymią rolę w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeżdżąc kartem po torze można poczuć się, jak bylibyśmy na prawdziwej ulicy. Łatwość bezpiecznego wprowadzenia karta w poślizg sprawia, że sporo doświadczeń można wynieść również na później – dodaje.

W ramach zajęć przeprowadzane są również spotkania z tarnowskimi policjantami, podczas których dzieci zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo odbywają się również szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Głównymi partnerami projektu są: Miasto Tarnów, Polski Związek Motorowy i Wojewódzka Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A