6,5 mln zł unijnej dotacji dla Zielonego Pierścienia Tarnowa
access_time 2019-08-07 03:23:00
Wicemarszałek Łukasz Smółka i członek zarządu Anna Pieczarka przekazali na ręce Adama Flagi, prezesa Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień Tarnowa” umowę na realizację projektu „Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski, funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych”.

Projekt wesprze promocję małopolskich przedsiębiorstw, pomagając organizować misje i wyjazdy handlowe, udział w targach branżowych i pozyskiwać inwestorów w trakcie wizyt studyjnych. Budżet projektu wynosi ponad 7,5 mln zł.

- Dofinansowanie dla 200 małopolskich przedsiębiorców z branży Odnawialnych Źródeł Energii wyniesie 6,5 mln zł. Dzięki unijnemu wsparciu będzie czysto i energooszczędnie. Wymiana doświadczeń pozwoli beneficjentom z zagranicy zainwestować w nasze przedsięwzięcia - mówiła Anna Pieczarka z rządu województwa.

Projekt jest skierowany nie tylko do przedsiębiorców, ale także do kompetentnych samorządowców, wójtów, burmistrzów i prezydentów. - Mamy bardzo zdolnych przedsiębiorców i inżynierów, stworzymy dla nich nowy rynek zbytu i nowe miejsca pracy. Nie zawsze, to co jest z zagranicy jest lepsze - zaznaczył Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

LGD Zielony Pierścień Tarnowa działa w partnerstwie z gminą Niepołomice i LGD „Nad Białą Przemszą”. Adam Flaga, prezes Zielonego Pierścienia Tarnowa zapraszając małopolskich samorządowców i przedsiębiorców, chce pomóc regionalnym firmom wejść na rynki zagraniczne: – Liczę na nowe inwestycje i nowe tereny inwestycyjne. Jesteśmy stowarzyszeniem aplikującym o fundusze unijne oraz promującym gospodarkę Małopolski.  

Projekt „Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski, funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych” ma na celu przybliżenie biznesu do nauki, do nowoczesnych rozwiązań sektora badawczo-rozwojowego. W ramach tego obszaru przewidziano budowę narzędzi programistycznych oraz stworzenie potężnej bazy, narzędzia łączącego sferę nauki i biznesu. W planach jest także organizacja festiwalu „Czysta i energooszczędna Małopolska”.

Komentarze...