Specgrupa SPEED ujawniła już blisko 2500 wykroczeń. 36 kierowców straciło prawa jazdy
access_time 2019-08-07 05:26:00
Policjanci pełniący służbę w grupie SPEED w ciągu 2 tygodni dni swojej działalności ujawnili blisko 2500 wykroczeń.

Policjanci pełniący służbę w grupie SPEED na terenie Małopolski ujawnili już 2496 wykroczeń, z czego aż 70% naruszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących.

Za przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymanych zostało 36 praw jazdy.

- Funkcjonariusze realizując swoje zadania, zwracają również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Do chwili obecnej, z tej przyczyny zatrzymano 50 dowodów rejestracyjnych. Pamiętajmy że jazda z niedozwoloną prędkością jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Prosimy o bezpieczną jazdę - apeluje policja.

Na terenie samego tylko Tarnowa i regionu ukaranych zostało ponad 330 kierowców -  głównie za przekroczenie prędkości. W 17 przypadkach zostały zatrzymane prawa jazdy.

Przypomnijmy, policyjna specgrupa SPEED rozpoczęła działania na małopolskich drogach 19 lipca. Do grupy oddelegowano około 50 funkcjonariuszy. Poza policjantami „drogówki”, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów lub ręcznych mierników prędkości, w skład zespołu wchodzą również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Krakowie. Mundurowi z grupy SPEED są kierowani na akcje w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Do zadań zespołu należy też m.in.: ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Komentarze...