Policyjny pościg za poszukiwanym 23-latkiem. Rozbity radiowóz i uszkodzone samochody
access_time 2019-08-06 16:55:00
Zniszczone samochody, w tym radiowóz - to efekt szalonej jazdy 23-latka po ulicach Tarnowa. Mężczyzna został ujęty. Jak się okazało, był poszukiwany przez policję, nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu i był pod wpływem środków odurzających. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

W ostatnią sobotę lipca patrol ruchu drogowego tarnowskiej komendy prowadził pomiar prędkości pojazdów na ul. Spokojnej w rejonie MPEC-u w Tarnowie. Przed godziną dziewiątą mundurowi zatrzymali kierowcę osobowej mazdy, który rozpędził się do 90 km/h. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że przekroczył dozwoloną prędkość i poprosił funkcjonariusza o wypisanie mandatu, tłumacząc jednocześnie, że bardzo się spieszy. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach okazało się, że kierujący to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w dodatku jest poszukiwany. Gdy policjanci podchodzili do kierowcy, ten uruchomił silnik swojej mazdy, dodał gazu i ruszył w kierunku ul. Mroźnej. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym, który jechał w kierunku Łęgu Tarnowskiego z prędkością 170 km/h, zupełnie nie zważając na pozostałych użytkowników drogi. Podczas pościgu auta kilkukrotnie uderzały o siebie aż do skrzyżowania ul. Niedomickiej z ul. Witosa. Tam uciekający mazdą kierowca zmuszony został do skrętu w prawo w ul. Witosa, a następnie zepchnięty radiowozem na trawnik przed sklepem, gdzie stracił na chwilę kontrolę nad samochodem. Gdy ją odzyskał, usiłował jeszcze wyjechać na ulicę Kolejową, ale tam już znajdował się ścigający uciekiniera radiowóz, który uderzając w przód mazdy, unieruchomił samochód. Mężczyzna został zatrzymany. - Kontrola trzeźwości nie wykazała alkoholu w organizmie, natomiast wstępne badania wskazały, że kierowca jechał pod wpływem środków odurzających. Jakie to były środki oraz w jakiej ilości, pokażą dokładne badania laboratoryjne. - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP Tarnów.

Podczas pościgu nikomu nic się nie stało, zniszczonych zostało jednak kilka samochodów. Uciekający mężczyzna poszukiwany był za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...