Dwa wypadki z udziałem pieszych w ciągu kilkudziesięciu minut
access_time 2019-08-02 13:33:00
Wczorajszy wieczór to niestety dwa wypadki drogowe z udziałem pieszych. Pierwszy w Lisiej Górze, drugi - kilkadziesiąt minut później - w Tarnowie.

Tuż po godzinie 20. na drodze powiatowej od ronda w kierunku Łukowej potrącona została 16-latka, która jechała na rolkach. Na dziewczynę najechał osobowym volkswagenem passatem 35-letni mieszkaniec gminy. Nastolatka z licznymi obrażeniami ciała i poważnym złamaniem nogi została zabrana do tarnowskiego szpitala. Jak się okazało, kierowca passata był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał niemal promil alkoholu.

Kilkadziesiąt minut później, w Tarnowie doszło do podobnego zdarzenia. Po godzinie 22. na ulicy Narutowicza, w rejonie wodociągów, kierujący motocyklem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 60-letnią mieszkankę Tarnowa, która szła w kierunku tarnowskiego burku. W wypadku doznała złamania podudzia i potłuczeń ciała. Tym razem kierowca był trzeźwy, natomiast piesza w wydychanym powietrzu miała ponad dwa promile. Jednak jak mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji, w tym przypadku nie miało to znaczenia, bo piesza przechodziła przez pasy i kierowca motocykla powinien był ją przepuścić. Motocyklista, to 21-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, który nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...