Wystawa „Dziura w całym ! Bohdan Butenko. Ilustracje”
access_time 2019-08-05 04:28:00
Od 17 sierpnia w Centrum Sztuki Mościce będzie można oglądać wystawę ilustracji Bohdana Butenki grafika, autora komiksów oraz książek.

Ekspozycja jest próbą przybliżenia twórczości rysownika, bazującą na ciągłym dialogu z odbiorcą, wielowątkowości, przenikaniu się dwóch rzeczywistości: słowa i obrazu.

Motywem przewodnim wystawy będzie obecna w twórczości Butenki „dziura”. Czasem będzie to mysia norka, w której można się schować, innym razem dziurka od klucza, przez którą da się zobaczyć więcej, kiedy indziej dziura w serze albo dziupla w pniu. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy, i ten mały, i ten duży, znajdzie w wystawie coś dla siebie.

Bohdan Butenko, debiutując, uważany był za rewolucjonistę. Nie poprzestawał na tworzeniu obrazów towarzyszących utworom literackim. Książka od początku stanowiła dla niego jednorodny byt edytorski, a oprawa plastyczna opierała się na nieustannym dialogu z odbiorcą - począwszy od okładki, wyklejki, stron tytułowych, przez wnętrze aż po kolofon.

Wystawa jest częścią Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki promującego czytelnictwo wśród dzieci i będzie czynna do 10 września. Wstęp wolny.

Komentarze...