Policjant z Tarnowa w składzie najlepszego patrolu rowerowego w Polsce
access_time 2019-06-13 07:40:00
W Supraślu na Podlasiu rozegrane zostały dwudniowe II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” walczyło 17 dwuosobowych drużyn z wszystkich garnizonów Policji w kraju. Najlepszym spośród nich okazał się patrol z Małopolski - sierżant Jerzy Monterian z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i sierżant sztabowy Krzysztof Winkowski z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Uczestnicy zawodów musieli przejść nie tylko konkurencje praktyczne, takie jak udzielanie pomocy przedmedycznej, wyścig patroli rowerowych oraz rowerowa sztafeta biathlonowa, ale również wykazać się umiejętnościami interpretacji zagadnień prawnych.

Warto dodać, że w zawodach po raz pierwszy, na zasadach honorowego uczestnictwa, wzięli udział przedstawiciele Policji z Ukrainy oraz Estonii. 

Zawody honorowym patronatem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, a także Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A