Pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów jechał środkiem drogi. Miał ponad 3 promile alkoholu
access_time 2019-06-10 11:49:00
W ręce policjantów wpadł 27-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów, jechał środkiem drogi, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze.

W niedzielę, 9 czerwca około godz. 17.00 dzielnicowi z gminy Dębno, przejeżdżając przez Jaworsko zauważyli samochód jadący środkiem drogi. Policjanci, aby się z nim minąć, zmuszeni byli zjechać na pobocze. Natychmiast zawrócili i zatrzymali kierującego volkswagenem 27-latka. Mężczyzna był w takim stanie upojenia alkoholowego, że gdy wysiadł z samochodu, miał poważne trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Natomiast za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A