Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego
access_time 2019-06-10 09:09:00
W niedzielę, 9 czerwca odbyła się druga edycja biegu memoriałowego byłego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Stanisława Komornickiego. Trasa biegu prowadziła przez kampus uczelni, a jego uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

Trasę najszybciej pokonał Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza. Metę osiągnął w czasie 15.47 min, drugiego w końcowej klasyfikacji Przemysława Kmiecika z PTG Sokół Świat Pracy Tarnów wyprzedzając o ponad pół minuty (16.21 min). Na trzeciej pozycji bieg ukończył natomiast Waldemar Matyaszek z Jasienia (Klub Biegowy Perła) – 16.30 min.

Wśród kobiet najszybsza okazała się reprezentująca MLUKS Tarnów, Izabela Skalak z Ilkowic, która z rezultatem 18.37 min zajęła trzynastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w zmaganiach pań wywalczyła Anna Wszołek z Rożnowic (KU AZS PWSZ Tarnów) – 18.50 min, a trzecia była Nina Skalak z Ilkowic – 19.03 min.

Prowadzona była także odrębna klasyfikacja dla studentek i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dość niespodziewanie dwa pierwsze miejsca zajęły w niej przedstawicielki płci pięknej. Pierwsza była bowiem Anna Wszołek, a druga Nina Skalak. Dopiero jako trzeci linię mety minął pierwszy z mężczyzn, Wojciech Białoszewski (Fizjoterapia Pro – Zdrochec). Listę medalistów w tej kategorii uzupełnili: trzecia wśród kobiet Ewelina Partyka z Tarnowa – 20.31 min oraz sklasyfikowani na miejscach drugim i trzecim wśród mężczyzn – Ukrainiec Walery Rubaszewski (Tarnów) – 19.33 min i Jakub Płaczek z Brzozówki – 20.02 min.