W Dąbrowie Tarnowskiej wznawia zajęcia Szkoła Rodzenia
access_time 2019-06-10 03:33:00
Panie podczas porodu, zamiast czekać na polecenia personelu medycznego, coraz częściej chcą aktywnie w nim uczestniczyć. Rozumieją, że mogą pokierować akcją porodową i sprawić, że jej przebieg będzie mniej uciążliwy. Dlatego też wznawia zajęcia szkoła rodzenia Porodówki Nowej Generacji w Dąbrowie Tarnowskiej. Tutaj pod okiem wykwalifikowanej wykładowczyni można się będzie także przygotować do nowej drogi, którą otwierają narodziny dziecka, czyli do macierzyństwa.

Szkoła na Powiślu ma być aktywna. Oznacza to, że będzie wykorzystywać atrakcyjne techniki dydaktyczne, a nie jedynie wykłady. Zajęcia w grupach liczących od 8 do 10 par, raz w tygodniu poprowadzi dyplomowana położna i instruktorka szkoły rodzenia z wieloletnią praktyką Urszula Kamińska. Doświadczenie zdobywała zarówno w szpitalu, jak i w przychodni oraz pracując jako położna środowiskowa. Pozwoliło je to dogłębnie poznać oczekiwania pacjentek. Cały czas uzupełnia kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i zajęciach. Jej profesjonalizm i doświadczenie pomogły wielu młodym rodzicom odnaleźć się w nowej roli życiowej. Zapisy pod numerem telefonu 506 010 352 prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8ej do 17ej.

- Realizując program szkolenia zamierzam także uczyć pielęgnacji niemowlęcia i zapoznawać uczestników zajęć ze specyfiką okresu noworodkowego oraz prawidłowym rozwojem psychoruchowym w pierwszym roku życia – tłumaczy Urszula Kamińska. Ważnym celem zajęć zaplanowanych w sumie na 18 godzin dydaktycznych będzie promowanie karmienia naturalnego. Wiedza na temat laktacji z pewnością przyczyni się do czerpania satysfakcji z udanego karmienia piersią. W czasie zajęć prowadzona będzie także nauka relaksacji oraz gimnastyki dla kobiet w ciąży. Co ważne zajęcia odbywać się będą na terenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Można więc będzie obejrzeć warunki porodu i zapoznać się z personelem. Zapewniony będzie także kontakt ze specjalistami już po rozwiązaniu. 

Dodajmy, że do szkoły rodzenia warto chodzić od około 22. tygodnia ciąży i zakończyć na 3-4 tygodnie przed terminem porodu. Pozwala to być właściwie przygotowanym, jeśli akcja porodowa zacznie się wcześniej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A