Bernard Karasiewicz nowym dyrektorem Wydziału Mieszkalnictwa w magistracie
access_time 2019-06-04 11:08:00
Bernard Karasiewicz został nowym dyrektorem Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Tarnowa. Jak podaje magistrat, Karasiewicz spełnił obligatoryjne wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze i podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej oraz w wyniku analizy przedstawionych dokumentów uzyskał najwyższy łączny wynik ze wszystkich ustalonych kryteriów wymaganych na tym stanowisku. Na konkurs wpłynęły dwie oferty.

Bernard Karasiewicz (ur. 1960 r. w Wałbrzychu). Wykształcenie wyższe, inżynier. Od 1990 był wójtem Ryglic, a gdy w 2001 roku miejscowość ponownie otrzymała prawa miejskie - burmistrzem. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie do 2010 roku. Później przez cztery lata był dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. W roku 2014 ponownie wygrał wybory na burmistrza Ryglic, wziął urlop bezpłatny w MORD i zasiadał w miejskim ratuszu do 2018 roku. Podczas kolejnych wyborów nie uzyskał reelekcji, w listopadzie 2018 wrócił do MORD, w grudniu ub. r. odwołany został ze stanowiska przez nowy Zarząd Województwa Małopolskiego.

Wydział Mieszkalnictwa UMT został wyodrębniony ze struktur Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMT - najpierw jako referat mieszkalnictwa, a w ramach restrukturyzacji tarnowskiego magistratu w lutym br. jako wydział, którego zadaniem jest szeroko rozumiane gospodarowanie i zarządzanie zasobami mieszkaniowymi miasta oraz wszystkie sprawy z tym związane.

Fot. Źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A