Rdzawa chmura nad Azotami. Co stało się w fabryce?
access_time 2019-06-03 15:50:00
Dziś w godzinach porannych podczas przygotowania do wykonywania prac remontowych na instalacji produkcyjnej (opróżnianie aparatów i rurociągów instalacji) doszło do uwolnienia tlenków azotu. W efekcie nad tarnowską fabryką pojawiła się widoczna z daleka chmura o brunatnym zabarwieniu.

- Zdarzenie miało charakter lokalny. Po kilkunastu minutach chmura rozproszyła się nad terenem zakładu. Podczas zdarzenia nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Przeprowadzone wokół terenu zakładu pomiary wykazały brak stężeń substancji niebezpiecznych w powietrzu - mówi Artur Dziekański, rzecznik prasowy Grupy Azoty.

Z kolei w sobotę około godz. 17. na terenie oczyszczalni chemicznej tarnowskich zakładów miał miejsce groźny wypadek. Podczas prac związanych z przelewaniem chemicznych substancji, doszło do niekontrolowanego wybuchu. Poszkodowany mężczyzna z licznymi ranami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę wyjaśnia zakładowa komisja i tarnowska policja.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A