Kryminalni zatrzymali zabójcę z Dąbrowy Tarnowskiej
access_time 2019-05-30 13:09:00
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ustalili i zatrzymali zabójcę, który 19 maja zadał śmiertelne ciosy nożem 40-letniemu mężczyźnie. Może mu teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

19 maja około godz. 21.55 na ul. Zaręby w Dąbrowie Tarnowskiej przechodzień znalazł zakrwawionego mężczyznę leżącego na chodniku. Lekarz stwierdził zgon 40-letniego mężczyzny. Policjanci wstępnie ustalili, że nieznany sprawca zadał swojej ofierze dwa ciosy ostrym narzędziem. Miejsce nie było objęte monitoringiem, nie było także świadków zabójstwa, czy osób mogących wskazać sprawcę zabójstwa. Nieznany był także motyw działania napastnika.

Na miejsce natychmiast skierowana została specjalna grupa operacyjno-dochodzeniowa oraz dodatkowe patrole. Ich celem było jak najszybsze ustalenie ewentualnych świadków zdarzenia oraz tożsamości zabójcy. Przeprowadzono oględziny, podczas których policyjni technicy skrupulatnie i drobiazgowo zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady kryminalistyczne.

Dąbrowscy kryminalni badali środowisko denata i jego powiązania. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą nie był jednak nikt z otoczenia czy znajomych ofiary. Przesłuchano przechodniów i innych potencjalnych świadków, a na podstawie ich relacji policyjny rysownik z KWP w Krakowie stworzył portret pamięciowy mężczyzny, który mógł być powiązany z zabójstwem. Równolegle prowadzone operacyjne działania skutkowały uzyskaniem informacji, z których wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mógł brać 67-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, często przebywający za granicą.

W poniedziałek 27 maja został on zatrzymany a nóż, którym najprawdopodobniej zadał śmiertelne ciosy swojej ofierze został zabezpieczony.

Zebrany materiał dowodowy (w tym ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia) potwierdziły trafność policyjnych ustaleń i pozwolił na postawienie 67-latkowi przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie 28 maja br. zarzutu zabójstwa, do którego podejrzany się przyznał. 

Motywem zbrodni była najprawdopodobniej utarczka, do jakiej doszło chwilę wcześniej pomiędzy sprawcą a ofiarą. Mężczyźni, którzy spotkali się przypadkowo, posprzeczali się na ulicy i doszło pomiędzy nimi do rękoczynów, po czym rozeszli się. 40-latek poszedł w rejon plant dąbrowskiego rynku, po czym skierował się na ulicę Zaręby, gdzie ponownie spotkał 67-latka, który tym razem wyciągnął nóż i zadał ofierze dwa śmiertelne ciosy.  
 
29 maja br. Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A