Joanna Mazur wygrała IX edycję "Tańca z gwiazdami"
access_time 2019-05-21 05:13:00
Joanna Mazur, pochodząca ze Szczucina zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start, wygrała IX edycję Tańca z Gwiazdami. W nagrodę otrzymała Kryształową Kulę i czek na 100 tys. złotych.

Niewidoma biegaczka tańczyła w duecie z Janem Klimentem, w niemal każdym odcinku show uzyskując wysokie oceny jury. W finale para zaprezentowała m.in. salsę oraz foxtrota. W walce o pierwsze miejsce pokonali youtubera Gimpera i tancerkę Natalię Głębocką.

Przypomnijmy, że Joanna Mazur ma na swoim koncie sporo sportowych dokonań. Brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro. W Londynie na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce biegaczka wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickim wywalczyła trzy medale. W biegu na 1500 metrów Joanna zdobyła tytuł mistrzowski, na dystansie na 800 metrów srebro, zaś w biegu na 400 metrów zajęła trzecie miejsce.