Pobiegli na zamek po miecz Spycymira
access_time 2019-05-20 09:16:00
Ponad sto dwadzieścia osób stanęło na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, VI Biegu na Zamek po Miecz Spycymira. Trasa biegu wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, a najszybciej pokonał ją Przemysław Bień.

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz szósty zorganizowało bieg na ruiny tarnowskiego zamku. Trasa na dystansie 7, 5 km w konwencji terenowego biegu górskiego rozpoczęła się w Parku biegowym „Marcinka” i leśnymi ścieżkami zboczem „Marcinki” prowadziła do mety na ruinach tarnowskiego zamku. Przemysław Bień z Bistuszowej (KS Ryglice – sekcja biegowa) na pokonanie tego dystansu potrzebował 31:58 min. Drugi na mecie był Piotr Kobylarz z Rzeszowa (Rzeszowskie Gazele i Gepardy), który osiągnął czas 32:14, a trzeci Piotr Zając z Łękawicy (Bieniasz Bike/Ekipa z Tarnowa) z wynikiem 33:10. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Węgrzyn z Komorowa (UKS Tiki Taka Kolbuszowa), która ukończyła bieg z czasem 37:37.