„Słoneczne Wzgórze” wyróżnione w konkursie "Lider Dostępności"
access_time 2019-05-10 06:06:00
Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” zostało wyróżnione w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Lider Dostępności” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich. Tarnowską placówkę wyróżniono w kategorii obiekt mieszkalny/hotelowy.

- Bardzo cieszy nas to wyróżnienie. Zostaliśmy dostrzeżeni, choć to dopiero początek naszej drogi. Na pewno na tym nie poprzestaniemy. Chcemy się rozwijać i udoskonalać – komentuje Agnieszka Hulska, kierownik ZAZ.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w Warszawie w Pałacu Prezydenckim. Kapituła konkursu przyznała łącznie osiem nagród, w tym Grand Prix i cztery wyróżnienia. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, kapituła „postanowiła wyróżnić władze Tarnowa za niezwykłą metamorfozę nieużywanego od lat budynku byłego internatu i stworzenie w nim wyjątkowej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnością”.

Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu jest zmarły w 2018 r. Piotr Pawłowski, założyciel i wieloletni prezes Fundacji Integracja. Celem konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Fot. Marta Kuśmierz

Komentarze...