II Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego. Zapisy
access_time 2019-05-10 03:45:00
Amatorzy biegania mogą już zapisywać się do udziału w Biegu Memoriałowym im. Rektora Stanisława Komornickiego. Druga edycja imprezy, która rok temu przyciągnęła setki uczestników, odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Trasa biegu wytyczona zostanie na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a jego uczestnicy pokonywać będą dystans 5 kilometrów.

Bieg Memoriałowy to sposób na uhonorowanie byłego rektora tarnowskiej uczelni, prof. Stanisława Komornickiego. Ten wybitny naukowiec, rektor dwóch kadencji, zmarł w 2016 roku, a znany był nie tylko z dokonań na polu nauki, ale i z wielkiej miłości do sportu (był m.in. międzynarodowym sędzią wioślarskim) oraz wspierania sportowców. - Uznaliśmy, że tego typu przedsięwzięcie będzie najlepszym sposobem na przypomnienie wielkiego człowieka, któremu tak wiele zawdzięczamy – nie tylko jako uczelnia, ale również jako społeczność – wyjaśnia pomysłodawca i organizator biegu, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ, dr Piotr Kuczek. - W ubiegłym roku obiecaliśmy, że nasz Memoriał wejdzie na stałe do kalendarza imprez sportowych w regionie, a że dotrzymujemy słowa, to dziś mogę zaprosić wszystkich amatorów lekkiej atletyki na niedzielę, 9 czerwca – dodaje.

Do udziału w biegu najłatwiej zapisać się drogą elektroniczną, poprzez stronę www.pomiar-czasu.pl. Można to zrobić także osobiście – w dniu zawodów.

Komentarze...