Drugi dzień matur i kolejne alarmy bombowe
access_time 2019-05-07 10:01:00
Kolejny dzień egzaminu dojrzałości i kolejne alarmy bombowe w tarnowskich szkołach. Podobnie jak wczoraj, do kilku placówek trafiły maile z informacjami o rzekomych ładunkach wybuchowych podłożonych w szkołach, jednak wszędzie egzaminy rozpoczęły się punktualnie.

Po wczorajszym pisemnym egzaminie dojrzałości z języka polskiego dziś kolej na królową nauk. W Tarnowie do matury z matematyki przystąpiło blisko 2400 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 

Maile, rozesłane do I LO, Zespołu Szkół Technicznych, XVI LO, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych i do V LO, zostały odczytane na tyle wcześnie, że nie było konieczności ewakuacji szkół, bo służby zdążyły sprawdzić budynki, zanim pojawili się w nich uczniowie. Bomb nie znaleziono i dzisiejsze egzaminy maturalne we wszystkich tarnowskich szkołach rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 9. W wersji podstawowej potrwają 170 minut, w wersji rozszerzonej, zaplanowanej na popołudnie, zajmą uczniom dodatkowe 180 minut.

Wczoraj maturzyści zdawali egzamin z języka polskiego. Mierzyli się między innymi z tematem wolności w nawiązaniu do III części „Dziadów” Adama Mickiewicza i wierszem Anny Świrszczyńskiej „Samotność”.  Nieprawdziwe informacje o podłożeniu bomb trafiły do sześciu tarnowskich szkół, w jednej z nich (Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych przy ul. Szujskiego) egzamin rozpoczął się z niewielkim opóźnieniem.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...