Uwaga kierowcy! Od poniedziałku nowe utrudnienia w ruchu
access_time 2019-05-05 19:18:00
W poniedziałek 6 maja, skrzyżowanie alei Piaskowej z ulicą Elektryczną zostanie częściowo zamknięte dla ruchu samochodowego. Nie będzie można skręcić w kierunku ulicy Mroźnej, ale przejazd ze Spokojnej na Elektryczną zostanie utrzymany. Wprowadzenie ograniczeń jest konieczne z uwagi na prowadzoną od ubiegłego roku rozbudowę Elektrycznej.

Na skrzyżowaniu Piaskowej i Elektrycznej rozpoczyna się budowa ronda, które ma usprawnić i upłynnić ruch. Prace wymagają wprowadzenia ograniczeń w ruchu na skrzyżowaniu. – Przepraszamy kierowców za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość – mówi Tomasz Mróz z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Skrzyżowanie będzie częściowo zamknięte przez około 6 tygodni.

Zakończenie rozbudowy Elektrycznej jest planowane na przełom trzeciego i czwartego kwartału. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej. Gruntowna przebudowa obejmuje odcinek Elektrycznej o długości około 1,4 kilometra. Na skrzyżowaniach ulic Spokojnej, Elektrycznej, Piaskowej oraz Elektrycznej, Wyszyńskiego i Klikowskiej powstają ronda, które znacząco usprawnią ruch samochodowy. Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi, bo wzdłuż jezdni zostaną poprowadzone chodniki i ścieżki rowerowe. Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Komentarze...