Konwencja wyborcza PiS w Tarnowie
access_time 2019-05-01 10:46:00
Wczoraj wieczorem w Centrum Sztuki Mościce odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła wicepremier Beata Szydło, europoseł PiS, współprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko i prezes Jarosław Kaczyński.

W swoim przemówieniu lider PiS zwracał uwagę na zbliżające się wybory europejskie, a także jesienne do polskiego parlamentu: - Dziś mamy szansę, by zmieniać sytuację w Polsce i jednocześnie w Unii Europejskiej; to bardzo ważne, by wziąć udział w eurowyborach, jeśli się zmobilizujemy, to wygramy - mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - Można powiedzieć, że mamy dwie tury jednych wyborów, bardzo ważnych dla Polski, które zdecydują o losie naszego kraju, o kierunku jego rozwoju na kolejne lata. Stąd ich waga, stąd ta wielka potrzeba, by w nich uczestniczyć i dobrze wybrać – zaznaczył.

Według Kaczyńskiego Beata Szydło, jako premier rządu naprawdę się wywiązała, naprawdę pokazała, że potrafi, naprawdę pokazała, że może. Dodał też, że sprawdziła się również na forum europejskim, gdzie wzbudziła szacunek i respekt.

Z kolei Beata Szydło, która jest jedynką na liście PiS w wyborach do PE z okręgu małopolsko–świętokrzyskiego, zabierając głos podczas konwencji mówiła, że ten rok jest szczególny ze względu na podwójne wybory - w maju do PE, a jesienią parlamentarne: - Będziemy wybierać ludzi którzy będą reprezentowali Polskę i Polaków, będą bronili spraw Polski i bronili spraw Polaków, bo tacy powinni być polscy europosłowie, bo tacy są europosłowie Prawa i Sprawiedliwości - zawsze pamiętają w Parlamencie Europejskim, że są Europejczykami, są z tego powodu bardzo dumni (...) ale przede wszystkim są Polakami - mówiła wicepremier. Zwróciła jednocześnie uwagę, że Unia Europejska, która wyrosła na fundamencie tradycji chrześcijańskiej zaczyna się gubić i zatracać. (...) Chcemy pokazywać, że można żyć w kraju bezpiecznym, zasobnym, mądrze rządzonym, który równo traktuje swoich obywateli. Chcemy, żeby Unia, tak jak Polska, była bezpieczna, mądrze rządzona, tolerancyjna, dawała poczucie każdemu, że to jest jego najlepsze miejsce na świece - deklarowała kandydatka PiS.

Fot. Mateusz Niemczura/ zdjęcie główne Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A