Były rzecznik MON, Bartłomiej M. posiedzi dłużej w tarnowskim areszcie
access_time 2019-04-26 07:54:00
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Bartłomiej M. pozostanie w tarnowskim areszcie na kolejne dwa miesiące. Dwa tygodnie temu wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Obrońcy wnioskowali o opuszczenie aresztu.

Przypomnijmy, Bartłomiej M. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA pod koniec stycznia w związku z podejrzeniami o płatną protekcję w celu osiągnięcia korzyści w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Postanowieniem tarnobrzeskiego Sądu Rejonowego trafił na trzy miesiące do Aresztu Śledczego przy ul. Konarskiego w Tarnowie. 

Według śledczych, były rzecznik MON wraz z byłym posłem Mariuszem Antonim K. miał "powoływać się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i pośredniczyć w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł". Prokuratura postawiła mu też zarzut przekroczenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę spółki Polska Grupa Zbrojeniowa. Razem z byłą urzędniczką MON, Agnieszką M., miał doprowadzić do wyrządzenia koncernowi szkody na prawie pół miliona złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A