Mościce malują mural
access_time 2019-04-25 04:36:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na dwudniowe warsztaty, których efektem będzie pierwszy mościcki mural. Obowiązuje rezerwacja i zapisy. Bilety w cenie 40 zł za dwa dni.

Namaluj z nami pierwszy mural w Mościcach!

Mural to wielkoformatowe malowidło ścienne, które powstaje w przestrzeni miejskiej i przez swą tematykę skłania do podejmowania dialogu. Ten rodzaj sztuki plastycznej wpisuje się w nurt street artu, czyli twórczości ulicznej.

Zapraszamy na warsztaty dla młodzieży 12+ i dorosłych 18 - 19 maja 2019 r. od godz. 10.00

Mościcki mural będzie efektem 2-dniowych warsztatów prowadzonych przez twórcę i aktywistę, który od ponad 30 lat tworzy murale uliczne zaangażowane społecznie - Dariusza Paczkowskiego. Mural jako forma wyrazu, zwraca uwagę na istotne problemy społeczne, często dotyczy aktualnych wydarzeń o których się rozmawia. Ten duży obraz promuje dobre postawy obywatelskie jak zaangażowanie i odpowiedzialność; zwraca uwagę na wartości ważne dla każdego człowieka – prawo do życia, pokój, tolerancję, wolność, prawdę, sprawiedliwość, miłość.

Warsztaty będą nie tylko teorią malarstwa ulicznego i praktyką w postaci malowania muru. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy poznają podstawy dobrych postaw obywatelskich, dbania o swoje najbliższe środowisko, dbania o swoje zdrowie i poszanowania mienia społecznego. Uczą się także zasad pracy zespołowej. Grupa warsztatowa pracuje na szablonach przygotowanych wcześniej na warsztatach, więc cała praca jest przemyślana i estetycznie wykonana. Uczestnicy sami wybierają temat na mural. 

Ramowy program:

  • O co chodzi w sztuce ulicznej? Wybór tematu na mural
  • Prezentacja działalności grupy 3fala
  • Legalność i poszanowanie mienia - ważne zasady przy tworzeniu prac
  • Wprowadzenie do techniki szablonu, przygotowanie projektów i wycinanie wzorów
  • Przygotowanie ściany pod malowidło
  • Namalowanie muralu
  • Omówienie zasad współpracy z mediami (w czasie powstawania muralu planowane jest zaproszenie lokalnych mediów)

Prowadzenie: Dariusz Paczkowski
Prezes Fundacji Klamra, współzałożyciel grupy 3fala. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych organizowanej przez Fundację Ashoka. Nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. Laureat plebiscytu Patriotycznie Zakręceni 2014 w regionie i w woj. Śląskim i wyróżniony w konkursie POLIN 2017. Szablony jego autorstwa znajdują się w ekspozycji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Projektuje instalacje, wycina szablony, wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Organizuje ogólnopolskie i międzynarodowe jamy i trasy graffiti a także prowadzi warsztaty malarstwa ulicznego w Polsce i na świecie.
 

Informacje - Centrum Sztuki Mościce
18 - 19 maja 2019 r. od godz. 10.00
(czas trwania: 4-6 godzin codziennie w zależności od warunków pogodowych)
Rezerwacja i zapisy: tel. 14 633 46 15, (pon. - pt. w godz. 9.00 - 15.00) 
edukacja@csm.tarnow.pl
Cena biletu: 40 zł (za 2 dni) 
Grupa warsztatowa może liczyć 20 osób.

Fot. Klamra.org

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A