Inauguracja cyklu Nice Cup 2V
access_time 2019-04-18 04:01:00
Już dziś na torze w Tarnowie-Mościcach rozegrana zostanie pierwsza runda żużlowych zawodów Nice Cup. Startują w nich zawodnicy młodzieżowi, rywalizujący na standardowych, losowanych przed treningiem, silnikach. Początek turnieju o godz. 16.

Będzie to już szósta edycja cyklu. Dotychczasowe rozgrywane były w formule turniejów indywidualnych. W pierwszych trzech młodzi żużlowcy rywalizowali na swoim sprzęcie, w dwóch kolejnych na silnikach fabrycznych. W tegorocznych zawodach walka również toczyć będzie się na silnikach standardowych, z tym, że będą one rozgrywane jako międzynarodowe turnieje parowe.

Na starcie zawodów staną reprezentacje sześciu państw: Danii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy. W sezonie 2019 planowane jest rozegranie pięciu turniejów, kolejne odbyć mają się w Łodzi (14 maja), Grudziądzu (13 czerwca), Gdańsku (22 lipca) oraz Rybniku (2 sierpnia). Ciekawostką zawodów na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach jest fakt, że w składzie reprezentacji Niemiec awizowane są dwie zawodniczki: Celina Liebmann oraz Sindy Weber.

 

Składy awizowane na dzisiejszy turniej:

Ukraina

1. Marko Lewiszyn

2. Witalij Kowal

Rosja

3. Jewgienij Sajdullin

4. Wiaczesław Monachow

Polska

5. Tomasz Orwat

6. Michał Curzytek

Niemcy

7. Celina Liebmann

8. Sindy Weber

Łotwa

9. Ernest Matjuszonok

10. Ricards Ansviesulis

Dania

11. Emil Poertner

12. Lasse Poertner

Fot. Artur Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A